2021. szeptember 9-én Gálahangversennyel Ünnepelte a Perecesi Bányász Koncert Fúvószenekar fennállásának 110. évfordulóját. A koncerten, melyet Miskolcon, a Zenepalota Bartók Termében rendeztek meg, a közönség a zenekar zeneműíró pályázatára beérkezett műveket is most hallhatta először.
A Gálahangverseny műsora az elhangzás sorrendjében a következő volt:
- Goldi Ferenc: Feketegyémántok Induló
- Szilágyi Miklós: SzinkópereCX (ősbemutató)
- Angela Ciampani: DoReMi Induló
- Bán László: Adagio für Trompete, valamint 1532 Ponzichter Marsch (ősbemutatók)
- Walter Farina: Pier-Paoéo Induló
- Nagy Zsolt Gábor: Népdal-szvit (ősbemutató)
- Roberto Villata: Semogo Induló
- Sárvári József: A hegyi tündér tánca (ősbemutató)
- Lorenzo Pusceddu: Nurse Induló
- Ermanno Celotti: Mila Induló


A hangverseny végén a három tagból álló zsűri is megszólalt, elmesélték élményeiket benyomásaikat a zeneszerző versenyről. A Zenekar nagy fába vágta fejszéjét, mely hiánypótló a maga nemében, mondta Szabó Ferenc a MAFUMASZ elnöke, aki maga is zeneművek bírálói közt volt és nagyon örült a megkeresésnek. Az új darabok születése a mi javunkat szolgálja, hiszen folyamatosan építeni és ápolni kell azt a fúvószenei kultúrát, amit a fúvós gyökereink adnak. Elmondta, hogy a zsűri is csak a koncerten hallhatta élőben a darabokat, addig csak a partitúrákat látták. Majd a következő szavakkal zárta beszédét: „Nagyon hálás vagyok mindenkinek, aki eljött és meghallgatta velünk együtt ezt a történelmi pillanatot.”
Kerek Gábor Közeledő, a Kazincbarcikai Kodály Zoltán Alapfokú Művészeti iskola igazgatója mikor felkérést kapott a zsűrizésre, elmondása szerint az egyik szeme sírt, a másik nevetett, mert már eldöntötte, milyen darabbal fog pályázni. A másik szeme aztért nevetett, mert így azt egy másik pályázatra be tudja majd nyújtani. Mikor meglátta a partitúrákat, azt vette észre, hogy azokról lerí a hozzáértés. Ez a feltételezés aztán be is igazolódott. Azt gondolja, hogy a szerzők, kiknek művei most megszólaltak példaként állíthatók mindenki elé, saját maga elé is, mert az est komponistái tudják, hogyan működik egy fúvószenekar. Nagyon örül, hogy megismerhette mind a négyüket, és ígéretet tett arra, hogy a „Pereces 120”-ra ő is új zeneművel érkezik.
Ács Gyula a Miskolci Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola tanára a zenekarban is játszott basszusklarinéton, így ő „testközelből” találkozott a pályaművekkel. Ő is nagyon örült a kezdeményezésnek, értékelésében talán a legtöbb kulisszatitkot árulta el az egyes darabok értékéléséről.
